Cristina Rui kabelky

Najpredávanejšie

Malá kožená kabelka Cristina Rui 8801
€149 –33 %
Cristina Rui 8801
CRISTINARUI8801
Pôvodne: €149  (–33 %)
€99
1 položiek celkom
Malá kožená kabelka Cristina Rui 8801
€149 –33 %
€99
CRISTINARUI8801

Prírodne vyčinená koža
Koželužna, ktorý dodáva prírodne vyčinené kože, z ktorej sú vyrobené kabelky Cristina Rui, je členom Conzorzio Vera Pelle conciata al vegetale. (Združenie pre prírodne vyčinené kože). Tento proces dáva koži väčšiu hodnotu a kvalitu.

Čo je prírodne činenie kože?

Pri prírodnom činení kože sa používajú iba rastlinné taniny získané zo stromov. Táto metóda činí kožu tak prírodnú, ako je to len možné. Tanin je základnou látkou pre premenu kože na pevný a silný materiál. Najčastejšie sa používa tanin získaný z kôry orechov, ale populárny je aj tanin získaný zo stromov rodu Schinopsis (quebracho). Zvláštnosťou tohoto spôsobu činenia je to, že čím je starší, tým je krajší. Rovnako ako sa postupom času menia aj odtiene kože práve vďaka taninu. Preto sa tieto kabelky v priebehu rokov menia, a tým získavajú "vintage" vzhľad. Je dôležité spomenúť, že vďaka týmto vlastnostiam je každá kabelka iná a táto charakteristika robí túto kožu unikátnou a zaujímavou.

 


Naša prírodne vyčinená koža
Okrem vyššie zmienených informácií, je naša koža na povrchu len málo dokončená, čo zanecháva krásny prírodný nádych. Zafixovanie farbiva je veľmi jemné. Behom prvého použitia môže prísť k miernej strate farby. Aby sme tomuto javu zabránili, je dobré kožu najprv vyčistiť bavlnenou vreckovkou. Nikdy neprestaneme pripomínať, že koža nie je syntetická a každá viditeľná žilka nie je poruchou, ale prírodným rozlišovacím znakom zvieraťa. Pokiaľ príde k poškrabaniu kože, môžete ju pošúchať prstami a škrabanec zmizne. To je najväčšia sila našej kože.